Duda Balje nuk e sheh të arsyeshme krijimin e Gjykatës Speciale

0
817

Balje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e komunitetit boshnjak Duda Balje tha për Kallxo.com se nuk e sheh të arsyeshme krijimin e një Gjykate të tillë.

“Si është mundur që të krijohet një Gjykatë Speciale për Kosovën e në anën tjetër nuk është krijuar për Srebrenicën në Bosnje – edhe sot e kam një mendim negativ për këtë çështje”, u shpreh Balje.

Për rastin ”Drenica”, Balje tha se nuk është kompetente për të thënë nëse është vendim i drejtë apo sipas saj vendimi i Gjykatës mbetet vendim, aty flitet per nje rast dhe une skam qen aty te di nese ka ndodhur apo jo.

Krijimi i nje Gjykate Speciale për te denuar Kosovën për krime lufte, esht aq i pa drejt sa dhe banal dhe budallek thot Balje duke pretenduar se Gjykate Speciale duhej bere te denohen krimet e serbis qe ben kunder shqiptarve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu