Dy patriotët e Kombëtares, nga Beogradi në Elbasan (Foto)

0
704

Patriotet

Ermir Lenjani dhe Taulant Xhaka treguan edhe njëherë se janë patriotë të mëdhenj.

Vitin e kaluar kur Taulanti ishte i vetëm përballë 12 lojtarëve serb, atij i shkoi në ndihmë Lenjani si shok i mirë i tij, ndërsa patriotizmin e tyre nuk mund ta mohoj askush.

Ndërkohë pas ndeshjes madhështore në ‘Elbasan Arena’, ku Shqipëria riktheu rezultatin ndaj Armenisë 2-1, Xhaka dhe Lenjani treguan edhe njëherë se sa patriotë janë, transmeton Telegrafi.

Pas ndeshjes duke festuar me tifozë, të dy heronjtë tanë vënë në kokat e tyre plisat e bardhë që identifikohen me ta shqiptarët.

E natyrisht që ky gjest i tyre ishte i madh, pasi tifozët në stadium filluan t’i thërrasin emrat e tyre dhe i duartrokitën fuqishëm.

Kujtojmë që në ndeshjen Shqipëri – Armeni, Xhaka dhe Lenjani ishin edhe asistues të golave të Mavrajt dhe Gashit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu