E pabesueshme: Ja kujt do t’i shiten biletat për ndeshjes Serbi – Shqipëri

0
1272

1

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka një plan të fusë sa me shume familjare dhe fëmije në ketë ndeshje, duke anashkaluar tifozët qe mund te shkaktojnë probleme.

Kërkesa te jashtëzakonshme për ndeshjen Shqipëri -Serbi që do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena” ne datën 8 tetor.

Të paktën nga një llogaritje e përafërtjanë me shume se 50 000 njerëz, që duan të jenë prezent në ‘Elbasan Arena’.

Por, kapaciteti i stadiumitnuk është me shume se 12. 700 vende, kështu, do të jetë shumë e vështirë që me 8 tetot të kesh me veti një “letër magjike”.

Por, edhe frika e incidenteve shqetëson shume Federatën e futbollit te Shqipërisë, RAPORTON Ora News.

Federata, ka një plan të fusë sa me shume familjare dhe fëmije ne ketë ndeshje, duke anashkaluar tifozët qe mund te shkaktojnë probleme.

Biletat ende nuk ka filluar te dalin ne treg, por kane nisur bisedimet dhe tavolinat për organizimin e ndeshjes delikate.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu