E pame për Agim Lufaj

0
1463
IMG_0688 (1)
Agim (Avdyl) Lufaj: 01.05.1958 – 29.10.2015

Njoftojmë të gjithë miqtë, Shokët dhe dashamirët e bashkatdhetarët se hapet e pame me rastin e vdekjes së AGIM LUFAJ i lindur me 01.05.1958 i cili ndërroi jetë me 29.10.2015.

Agim Lufaj ter jeten ja kushtoi çlirimit të vendit, ai pareshtur ishte i angazhuar në veprimtari kombëtare, nga viti 1981 në Demostratat e Studenteve dhe me pas në aktivitetin ilegal të Levizjes Popullore të Kosovës (LPK-së).

Në zvicerr, Agimi ishte rreshtuar krah atyre që organizonin Demostrata dhe aktivitete të tjera anemban Evropes për të sensibilizuar Opinionin gjithkombtare në Luften e Shqiptarve për Clirim dhe Bashkim.

Gjate tere aktivitetit të tij, Agimi ishte përkrah Patriotve dhe Veprimtarve të medhenj, Fazli Veliut, Ali Ahmetit, Jashar Salihut dhe shume veprimtarve të tjere të Levizjes Popullore të Kosovës, (LPK-së) ku veproi deri me mbarimin e Luftës së Kosovës dhe asaj në Maqedoni.

Djali Liridon Lufaj organizon të pame për nder të Babait Agim Lufaj, e cila do të mbahet në ambientin e Xhamisë së Bardhë në Aarburg me datën 22.11.2015 e cila është e hapur nga ora 09:00 deri në ora 15:00.

Xhamia e Bardhë Aarburg
Adresse: Feldstrasse 14,
4663 Aarburg

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu