Edhe dy raste të tjera me Coronavirus në Kosovë: Shkon në 19 numri i të prekurve

0
656

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë, sapo ka konfirmuar edhe dy raste të tjera me virusin COVID-19, shkruan Gazeta Insajderi.

Me këto dy raste numri i të prekurve në Kosovë, arrin në 19.

“Nga data 08.02.2020 deri me 17.03.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 284 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe gjithsej nëntëmbëdhjetë prej tyre kanë rezultuar pozitive”, thuhet në njoftim./ Insajderi.com

EDHE DY RASTE TË KONFIRMUARA ME KORONAVIRUS! Nga data 08.02.2020 deri me 17.03.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Dienstag, 17. März 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu