EKSKLUZIVE: Deputetët e BDI-së të pa deshiruar në Kumanovë! (VIDEO)

0
912

BDI

Kumanovarët deputetëve të BDI-së: Ju nuk jeni të dëshirueshëm të vini këtu…
“Historia përsëritet”, – thotë një fjalë popullore dhe pikërisht kjo ju ka ndodhur deputetëve të BDI-së, që si para 3 ditëve, ashtu edhe sot popullata shqiptare në Kumanovë i ka larguar këta deputet nga Lagjja e Trimave, raporton ekskluzvisht Almakos.
Dy deputetët e BDI-së së Ali Ahmeti nga zona e Kumanovës, Rexhail Ismaili, Mervan Xhemaili dhe Kaltrina Azizi, çaste më parë janë larguar nga popullata kumanovare, që u kanë thënë se ata janë të padëshiruar në Kumanovë dhe në Lagjen e Trimae, ku 3 ditë më parë ndodhi një kaos i vërtetë i armatosur.
Në këtë rast nuk kanë munguar as fyerjet ndaj deputetëve të BDI-së së Kumanovës duke i akuzuar ata për tradhti ndaj shqiptarëve.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=yLnMNK7FeNc” width=”560″ height=”315″]

[vimeo url=”https://www.youtube.com/watch?v=MIpg0RqSlDw” width=”560″ height=”315″]

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=1u08fSefcj0#t=45″ width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu