Ekskluzive: Gjendet incizimi i politikanëve që kurdisën konfliktin e Kumanovës

0
860

Kumanova

Pas deklarimeve publike të familjarëve të pjesëtarëve të grupit të armatosur të Kumanovës se disa nga uhdheqësit e saj janë likuiduar pasi janë arretsuar, sepse edhe funksionarëve nga Maqedonia edhe atyre nga Kosova u ka konvenuar që ata të jenë të vdekur, informatat e reja flasin se përmes incizimeve të bisedave telefonike dhe një audioincizimi prej tre orëve, në të cilën dëgjohen zërat e “Kokave” të rëndësishme politike, mund të zbulohen regjisorët e luftës së Kumanovës, shkruan Fokus.

Avokatët dhe familjarët e pjesëtarëve të arrestuar të gruit të Kumanovës shpresojnë se prokurorja speciale do ta marrë rastin sepse nuk besojnë që gjatë procesit gjyqësor, e vërteta do të dalë në shesh.

Deshmitaret pohoin se Bege Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj, ishin arrestuar dhe me pas terhequr nga turma ku ishin ekzekutuar ne afersi dhe me pas duke lene te kuptohet se ishin vrare gjate perleshjeve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu