Ekskluzive: Hashim Thaçi, Zëvendëskryeministër dhe ministër i jashtëm

0
650

Hasha

Hashim Thaçi do të jetë zëvendëskryeministër dhe ministër i jashtëm në qeverinë e Isa Mustafës.

Raportohet se kryeministri aktual dhe kreu i PDK’së, Hashim Thaçi, do ta udhëheq Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës. Thaçi gjithashtu do të jetë edhe në postin e zëvendëskryeministrit në qeverinë e Isa Mustafës.

Është raportuar edhe për disa emra të mundshëm ministrash dhe zëvendëskryeministrash në qeverinë Mustafa.

Kryeparlamentar pritet të jetë Kadri Veseli, ashtu siç është përfolur edhe më parë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu