Ekskluzive: Katër serbë dhe një shqiptar të dyshuar për vrasjen e Enver Malokut ? (Dokument)

0
1139

Vrasësit e Enver Malokut, zyrtarit të lartë të LDK-së, nuk dihen as sot e kësaj dite, edhe pse prej ditës kur Enver Maloku është vrarë janë bërë gati gati dy dekada.

Shumë herë është folur, shkruar e raportuar për këtë ngjarje, por ende nuk ka ndonjë të arrestuar për këtë rast.

Sipas një dokumenti të siguruar nga Gazeta NewBorn, dokument ky i Gjykatës së Hagës, pëmrmenden pesë emra të cilët sipas dokumentit dyshohen se kanë kryer aktin.

Duke iu referuar dokumentit, janë pesë serbë dhe një shqiptar, ata të cilët pretendohet se kan kryer aktin ndaj Malokut.

Zoran Maravqeviq, Franjo Miliq, Dragan Baboviq, Dragan Dragoviq, e Memli Kelmendi, janë emrat e cekur në këtë dokument.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu