Ekskluzive: KFOR-i e ndaloj trenin

0
958

Burimet ndërkombëtare kanë bërë të ditur se treni nuk do të lejohet të futet në territorin e Kosovës nga KFOR-i.

KFOR-I sipas këtyre burimeve është i vëndosur në Jarinje dhe është në pritje të trenit të nisur nga Serbia për ta ndaluar hyrjen e tij në Kosovë.

Në anën tjetër Policia e Kosovës me të gjitha njësitet e saj është e vendosur për të reaguar në lidhje me këtë çështje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu