Ekskluzive: Rrahje në LDK-në e Ferizajt

0
913

Gazeta nga burime të saja ka marrë vesh se ka ndodhur një rrahje në LDK-në e Ferizajt.

Më saktësisht rrahja ka ndodhur në nëndegën e LDK-së në “Koshare”.

Sipas burimeve të Gazetës Blic deri te rrahja ka ardhur për shkak të provokomit që kanë bërë disa njerëz të kryetarit akual, Muharrem Sfarqa. Lajmi për rrahjen është konfirmuar edhe nga Hajruall Ademi, delegat i kësaj partie.

“Sot kemi pasur kuvendin zgjedhor të rregullit të LDK-së, ku ka prezantuar Muharrem Sfarqa dhe duke e parë se eshte duke humbur me rezultat, pasi që kundërshtarët e tij ishin mbi 80 për qind, ka dëshiruar të ndërpres Kuvendin dhe aty filloj përleshja, pra e gjitha ajo ka ndoduhr shkaku i Muharrem Sfarqes. Disa persona janë të lënduar, por jo rëndë”, ka thënë Ademi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu