Ekspertët e pavarur: Nesër publikohen fakte të reja për demarkacionin

0
797

Profesori i Gjeografisë dhe kritik i demarkacionit me Malin e Zi, Florim Isufi, ka njoftuar se nesër, Grupi i Ekspertëve të pavarur do të prezantojë fakte të reja shkencore mbi demarkimin e vijës kufitare Kosovë – Mali i Zi.

Isufi është një ndër kundërshtuesit më të mëdhenjë të demarkacionit me Malin e Zi të përcaktuar sipas Komisionit shtetëror për shënjimin e vijës kufitare.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu