Ekspres dënim për kërcënim të djalit të kryeministrit dhe ministrit Abrashi

0
947

djali i Ises

Policia, Prokuroria dhe Gjykata janë treguar super efikas në “mbrojtjen nga kërcënimi” të një ministri dhe djalit të kryeministrit.

Një ekspres hetim është finalizuar me një ekspres aktakuzë dhe ekspres gjykim të një të riu nga një fshat i Klinës, shkruan sot “Koha Ditore”, por per djalin e Ises behet express – hetim, express – gjykim, express – denim dhe per Enver Zymberin tre here jan arrestuar vrasesit e tij dhe tre here jan lene prap te lire.

Alban Morina është dënuar të martën nga Gjykata Themelore e Prishtinës me tre muaj burgim dhe i është caktuar menjëherë masa e paraburgimit prej tre muajsh, për shkak se “ka kërcënuar me djegie me benzinë Besnik Mustafën, djalin e kryeministrit Isa Mustafa” dhe me “varje te semaforat”, ministrin e Punës, Arban Abrashi, siç ka thënë ai, pas një revolucioni që do të ndodhë në Kosovë.

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu