13 dead and 30 injured in two blasts at Brussels airport (Photo / Video)

0
904

Brukseli

Dy shpërthime kanë ndodhur në aeroportin e Brukselit, zjarrfikësit kanë deklaruar se deri më tani janë 11 të vdekur dhe 25 të plagosur.

Raportohet se në fillim janë dy shpërthime shumë të mëdha në një sallë të nisjes.

Këto shpërthime thuhet se kanë thyer dritaret dhe të gjithë pasagjerët janë tronditur.

“Është e sigurt që aeroporti i Burkselit është në shënjestër të një sulmi terrorist”, ka thënë një gazetar i Sky News.

Shpërthimet erdhën menjëherë pas arrestimit të dyshuarit Salah Abdeslam, pak ditë më parë në po këtë qytet.

Frika ekziston se brenda në aeroport ka ende sulmues tjerë.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=y60wDzZt8yg” width=”560″ height=”315″]

Brukseli 1

Brukseli 2

Reply

Please enter your comment
Please enter your name here