Life imprisonment only for Albanians

0
1094

Deshmi Gazete

Rexhail Qerimi, ish pjesëtar i UÇK-së është dënuar me burg të përjetshëm, i akuzuar se në vitin 2008 ka vrarë një inspektor policie afër fakultetit matematiko – natyror në Shkup.

Qerimi është i pafajshëm, pasi që përmes shumë dëshmive dhe dëshmitarëve ka zbardhur fakte se në ditën e këtij krimi ka qenë në lokalin e tij duke punur në fshatin Opajë të Kumanovës.

Ja qfar shkruan Rexhail Qerimi:

Denohem pa pik deshmije, vetem hakmarje e sllavo maqedoneve ndaj ish ushtarve të Ushtris Clirimtare Kombëtare dhe hakmarje ndaj familjarve te deshmorve sij rasti im
Une vllau i deshmorit i denum me burg te perjetshem ky ashte sperblimi i konfliktit te 2001 nga eproret e UCK – se sot te uluet ne qeveri ne vend se te jen krenar ata u bane sherbetor te sllavo maqedonit turp te ken si e shkelen gjakun e vllezrive ton cka e dhan jet per ket popull mallkuar qofshi ju cka e trdhtuat idealin e Deshmorve shkelet mi gjakun e Deshmorve hani buken e jetimave i burgosni djemt mate mir te vatanit naij vritni shoket i idealit dotju vine fundi edhe juve heret apo von.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=lMNc3xEKeJ8&sns=fb” width=”560″ height=”315″]

Reply

Please enter your comment
Please enter your name here