Kurti: The protest will be peaceful, the people decide on the flag

0
1044

Protestues

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, i pyetur pse në protestë nuk ka flamuj të Shtetit të Kosovës, ka thënë: “Populli vendos se me çfarë flamujsh do të dalë në protestë”. Kurse për atë se si do të përfundojë protesta, Kurti ka thënë se do të jetë paqësore

“Protesta do të jetë paqësore, do të vazhdojmë me marsh në sheshet kryesore të Prishtinës. Në sheshin “Skënderbeu” do të mbajnë fjalime”, do protestoim per Shtet me Sovranitet tha Kurti.

Kurti ka thene se “Zajednica” ka rene dhe ne pytje se far nese sbie Qeveria ? Kurti u pergjigje se bashk me “Zajednicen” do bie dhe Qeveria e “Zajednices”

Albini ne Proteste

 

Reply

Please enter your comment
Please enter your name here