Vritet komandanti i ushtrisë separatiste pro-ruse në lindje të Ukrainës

0
246

Komandant i një prej batalioneve të separatistëve pro-rusë në lindje të Ukrainës, Mikhail Kishchik, është vrarë.

I njohur me pseudonimin Misha Çeçeni, Kishchik vdiq ndërsa trupat ruse dhe forcat e separatistëve filluan një sulm kundër ushtrisë ukrainase në lindje të vendit, shkruan BBC.

Kryeministri i republikës së vetëshpallur popullore të Luhansk (LNR) Sergei Kozlov shkruan në llogarinë e tij në rrjetet sociale: “Lajm i trishtuar nga vija e frontit. Ka vdekur një patriot i LNR, nënkoloneli Mikhail Kishchik”. /abcnews/

Reply

Please enter your comment
Please enter your name here