Enigma e Kumanovës ?!

0
651

kumanova

Plot 10 dite po përhapen infoprmacione nga më të ndryshmet, shpifje e degjenerime deri dhe duke u lavderuar se din gjithfar çfar ndodhi.

Disa Veterane të Ushtrisë Çlirimitare po drejtohen me letra nga lutjet dhe deri tek Ultimatumet, por po harroim se hiç më shumë se disa javë më parë gati sa nuk u vrane ne mese veti kush të hyje në Listat e Veteranëve, po sot ku jane keta Veteranë që me peshtymen e tyre do vritnin hordhit fashiste sllavomaqedone, po them se ku ishin pasi Çlirimtari, vertete nuk harron brotherhood-in e luftes dhe brother in arms, po them ku ishin pasi Shqiptaret e viseve nën Maqedoni me hyxhym ju versulen listes së Veteranëve , bile dhe zv. Ministri i Punëve të Brendeshme „Komandant“ Zymri Qamili gjendet ne listen e Veteranëve.

E verteta fiton çdo here, siq esht e vertete se Çlirimtaret e vertet nuk jane bashkluftar më Zymri Qamilin dhe soin e tij, dhe se vertet do beja mekat nese i akuzoi ne kete shkrim.

Po dalim tek Partit Poltike, BDI-ja si forcë dhe vullnet i Popullit që doli nga Ushtria Çlirimtare Kombëtare, vitet e fundit po keqmenaxhohet nga matrapaz poltike, si Musa Xhaferi, Abdylaqim Ademi, Zymer Qamili, Fatmir Bisimi dhe shume te tjere qe kann ngulfatur BDI-në, Populli i di shume mire edhe pse dikush mundohet ti hesht keto që po thuhen për keta matrapaz.

Pikerisht keta hajna e sollen BDI-në në kete gjendje, e kann sjell Ali Ahmetin ne nje situat cuo, por ama dhe popullin shqiptare e sollen ne nje gjendje te mjerushme, pasi e morem veshe nga pergjimet e Zaevit se kush dhe si na perfaqson, natyrisht zhgenjimi po rezulton me pjesemarrje ne protestat e Zaevit.

Do sahanlepires të BDI-së, me 3-4 vite pervoje në BDI-, po akuzoin se Zaevi ka mbajtur 1 minut heshtje per policiet e vrare dhe spaska mbajtur dhe 1 minut heshtje dhe per te renet e UÇK-së.

More mjerana, more pisa, po cili lideruc shqiptar mbajti 1 minut heshtje për keta djeme te UÇK-së, sa të poshter tregoheni kur doni të mbroni pozitat e juaja, keta djeme i quanit terrorista dhe kur ndjeni rrezik nga Zaevi, merrni te drejten te akuzoni secilin që sepaku u tha Lavdi të reneve të Kumanovës.

Krekoseni se do funksionar fashistoid të WMRO-së paskan dhene dorheqje, do thoni se fal Zaevit, do thoni dhe fal angazhimit të do marionetave të BDI-së, jo jo, dhe për keto dorheqje duhet falenderuar ata djeme të UÇK-së.

A kishte tradheti ?

A kishte pagesa ?

Tradheti kishte, te mbijetuarit e grupit do e konkludoin mese miri kete pune.

Dhe per qeshtjen e pagesave mese miri do e shpjegoin vete pjestaret e grupit kete pune.

Por mos ta harroim, asnje autoritet evropian nuk i quajti terrorist.

Tanin gel ne ndergjegjen tone qe te jemi parimor dhe mos te shpeitohemi me deklarata e prononcime ne kete periudhe kaq te rende dhe te mjegullt, duhet vetem ti perkulemi qendreses heroike 40 oreshe të djemve qe u vrane ne ate luftim.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu