EULEX: Fillon te sillet dhunshem ndaj te Akuzuarve te Gjykates Speciale

0
961

Misioni i EULEX-it në Kosovë, ka arrestuar anëtarin e AAK-së, Adem Zogjanin, i cili dje është dërguar në Hagë.

“Misioni Evropian për Rend dhe Ligj në Kosovë (EUELX) mohon ta kete arrestuar personin që i jeni referuar [Adem Zogjanit] në thirrjen tuaj në Zyrën për Media. Informacioni është i pavërtetë”, thuhet në përgjigjem.

”EULEX mohon te kete njohuri për vendndodhjen e tij”.

Dje ka qenë djali i Zogjanit, Liridon Zogjani që ka thënë si i ati i tij ka marrë një ftesë nga EULEX në orën 07:30 të mëngjesit dhe që prej aty është dërguar për në Hagë pa u njoftuar Familia dhe lene te kuptohet se Babai yne po arrestohet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu