Exclusive: Pandeli Majko për president i Shqipërisë

0
884

Shkup, 1 qershor – Republika e Shqipërisë siç duket do të ketë për president të Shqipërisë, Pandeli Majkon. Siç mëson “Zhurnal” ai ka marrë mbështetjen e të gjithë partive politike, edhe pse është deputet i partisë socialiste.

Votimi pritet të bëhet të hënën në Kuvendin e Shqipërisë.

Pandeli Majko, ishte kryeministër i Shqipërisë në vitet e luftës së Kosovës ku kishte luajtur rol kyç në suksesin e ndihmës ndaj Kosovës.

Ai gjithashtu njihet edhe si një vlerësues dhe njohës i madh i politikës në rajon dhe në botë dhe konsiderohet si zgjidhja më e mirë për Shqipërinë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu