Exit Poll i UBO: Opozita fiton zgjedhjet me 73 mandate

0
718

Kompania Ubo Consulting dhe SYRI TV ka zhvilluar një Exit Poll në Shqipëri, në lidhje me zgjedhjet që sapo u mbyllën.

Më poshtë rezultatet:

Janë 12800 votues të pyetur

Besueshmëria është 95%, me një marzh gabim prej 1 %.

Gadishmëria e njerëzve për tu përgjigjur ka qenë e madhe. Mbi 77 % e personave kanë pranuar të përgjigjen.

Kemi përzgjedhur 1 nga 3 personat që kanë dalë nga qendrat e votimit.

PS: 44. 2 – 65 mandate

PD: 40.4 – 63 mandate

LSI: 9.3 – 10 mandate

PSD- 2 mandae

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu