Faton Ramadani e akuzon rëndë policin Fadil Syleviqin

0
2499

Burim Ramadani

Vëllau i Burimit dhe Arsimit, të cilët po mbahen në burg që 13 vite, ani se të gjithë e pranojnë dhe e dinë që ata nuk e kanë kryer vrasjen, ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të njërit prej hetuesve të këtij rasti, Fadil Sylevicit.

Edhe prokuror ndërkombëtar, edhe ata vendor, duke përfshirë këtu edhe Kryetarin e Gjykatës Supreme, Fejzullah Hasanin, kanë thënë se këta njerëz janë krejtësisht të pafajshëm. Pse po mbahen në burg, vetëm Zoti e din, edhe ata që e kanë përgaditur dhe ekzekutuar vrasjen e familjës Hajra.

Ja shkrimi i plotë i Faton Ramadanit në facebook:

Pse duhet arrestohet krimineli i UDB-es Fadil Syleviqi?

Fadil Syleviqi ne UDB-ë zyrtarishtë ishte deri me daten 23.07.1998,deri me ket dat kishte ber gjenocid ndaj popullit Shqiptar,i dyshuar per shum vrasje ndaj patrijoteve Shqiptar.
Në vitin 1998 kishte arrestu humanistin Dr.Hafir Shalen ku ishte edhe doktorr i UÇK-së,ku fati i doktorrin nga ky arrestim nuk dihet!

Fadil syleviqi u ndihmua nga disa njerz te UÇK-se ku ishte perkrah edhe pse ishte arrestu mas betejes qe luftoj kunder UÇK-se ku kishte edhe te plagosur nga ajo betej nga radhet e UÇK-se,Syleviq ishte ndalu qe mos ti bej keq popullit Shqiptar,por intervencat e shokeve te ti e bejn ket UDB pjes te UÇK-se.

Pas lufte ky kriminel vazhdoj ashtu si ne kohen e Serbis,por tash i perkrahur nga disa individ qe kishin interesa personale me ket kriminel,Fadil Syleviqi hyri ne policin e Kosoves dhe vazhdoj gjahun ndaj shum pjestareve te UÇK-se.

Në Drenas u vra ni koleg i ti qe Fadil Syleviq edhe gjat luftes kishte kerku te vritet Hamz Hajra kinse se aj po tregon per UÇK-në te shkijet,por Hamz Hajra kishte informacjon te sakt se si Fadil Syleviq kishte vrar e kishte ber gjenocid ndaj popullit ton dhe pas lufte vritet ky koleg i ti pasi aj nisi te deshmoj per krimet e Syleviq dhe shkive ndaj popullit Shqiptar.

Suleviq mshefi te gjitha provat e vendit te ngjarjes vetum te mshifet e verteta e vrasjes te bashkpuntorit te ti i cili u vra me familje dhe montoj procesin duke rrahur nje te mitur vetum ta lexoj deklaraten e shkruar nga Syleviq,ku ky i mitur ne gjykat tregon per tmerrin qe kishte psu nga ky kriminel.

Syleviqi duhet ta di ku eshte kolegu i ti qe ishin ne polici ,por kolegu i ti ishte pjestar i vertet i UÇK- se ,ajë eshte Avni Feta ,ku Syleviq kishte dyshuar se ajë kishte gju ket kriminel ne nje prit,por ma von kuptoj se nuk ishte Avnia ,por kurr nuk dihet se ku eshte ky person.

Syleviq nga nje sherbim nderkombtar eshte i dyshuari kryesor per zhdukjen e provave edhe te Xhemaj Mustafes.

Syleviq ishte i perzier ne shum lirime nga burgu duke marr pages nga te dyshuarit,njeri nga shum rastet eshte rasti i Qorrit te Ferizajt ku pasi kishte deshtu lirimin e ti ne vend te kapares qe kishte marr ajë kishte kthy gjipin e ti.

Syleviq ne vitin 2009 kishte zhdukur te gjitha informacjonet ku me to tash zhantazhon persona te lart me ato dosje,ne te ven kishte prova te shumta dhe kishte edhe drog ,ku dyshohet qe kishte shitur per mes rrjetit te ti kriminal ne treg,ket lend kishte mshelur nje prokuror nderkombtar i quajtur Ratel.

Ky kriminel i mshefur ne uniformen e SHPK-se kishte shantazhuar shum prokuror e gjykates nderkombtar per ti perdorur per qellime te tyre,zhantazhet ma te shumta jan per mes femrav ku ket shantazh kishte ber edhe Salustros duke e shoqeruar vajzen 16 vjeqare me inicjale K.S.

Fadil Syleviqi shum personav i kishte hapur lend nga koleget e ti dhe duke quar msitin se ne te ndihmojm vetum per qellim qe ti shtin ne kontroll kta persona me arsyjen se un ju ndihmova.

Krimet e kti krimineli jan te shumta, por drejtesia duhet te veproj dhe ta ndaloj qe ky mos te bej krime tjera duke perdor drejtesin.

Redaksia e Gazetes

Fadil Syleviqi, ka bere dhe nje vrasje që Faton Ramadani duket nuk e din fare, Syleviqi ka vrare pas Luftes se Kosovës aty diku 2002 Ushtarin e UÇK-se dhe nje nder bashkpuntoret e Komandantit, Zahir Pajaziti: Agim Makollin i cili ishte denuar ne vitin 1997 me Grupin e UÇK-se së Llapit që u arrestuan ate kohe dhe u liruan pas mbarimit të Luftës 1999.

Agim Makolli ate kohe pas daljes nga Burgu i Serbis, akuzoi Fadil Syleviqin per ndjekje te pjestarve te UÇK-se dhe vete Komandantit, Zahir Pajazitin dhe kishte informata se hetimet qe u bene per grupin e UÇK-se, ne vitin 1997, ishte pjesmarres dhe vete Fadil Syleviqi.

Nje mbremje aty afer Spitalit te Prishtines, Fadil syleviqi i ndalon Veturen Agim Makollit dhe i thot eja se kam nje bised me ty, siq flasin me vone deshmitaret qe ishin me Agim Makollin, ky spranon dhe syleviqi perdor nje metod UDB-ske, duke i thene Agim Makollit se akoma ma ke frigen ? eja mos ke frig se dua vetem te flasim per nje gje dhe Agim makolli nga inati qe ky i thot akoma ma ke frigen, shkon ne Veturen e Fadil Syleviqit dhe nisen ne drejtim te lagjes Mati permbi Spital, sa dalin andei larte, Fadil Syleviqi e vrete me Revolen e Punes ku punonte ne Policin e Kosovës, Agim Makollin dhe plagos veten e ti ne dore, duke pretenduar qe dikush i ka gjuajtur per ti vrare dhe ne vende mbeti i vrare Agim makolli dhe Syleviqi u plagos leht.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu