Faton Topalli: Shihemi më 28 nëntor!

0
1123

Faton Topalli

Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Faton Topalli, ka ftuar gjithë qytetarët e Kosovës që më 28 nëntor ta marrin pjesë në tubimin e opozitës që do të mbahet në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

“Sot, kushëdo që ka dashuri dhe përgjegjësi për vendin, kushëdo që e don REPUBLIKEN dhe lirinë, kushëdo që nuk e don kthimin e Serbisë në Kosovë, duhet të i bashkangjitet marëshit paçësorë në Prishtinë, duke i treguar Kryeministrit që nënshkrimi është i tij, por kundërshtimi i popullit”, ka shkruar ai në Facebook, transmeton zeri.info

Vlen të theksohet se deputeti Topalli është duke u kërkuar nga Policia e Kosovës, pas një flet-arresti të lëshuar nga Gjykata.

Postimi origjinal në Facebook:

Me 28 Nëntorë bashkohet kush ka përgjegjësi dhe dashuri për vendin

Sot, kushëdo që ka dashuri dhe përgjegjësi për vendin, kushëdo që e don REPUBLIKEN dhe lirinë, kushëdo që nuk e don kthimin e Serbisë në Kosovë, duhet të i bashkangjitet marëshit paçësorë në Prishtinë, duke i treguar Kryeministrit që nënshkrimi është i tij, por kundërshtimi i popullit.

Me 28 Nëntor unë dhe ti japim kontributin kryesorë kundër zajednicës.

Zajednica nuk kalon!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu