Forcat Britanike ia mësyjnë Ukrainës

0
908

Forcat e Breitanis se Madhe

Trupat britanike do të zhvendosen në Ukrainë për ti trajnuar ushtarët qe po luftojnë me separatistët Rus, njoftoi David Cameroon. Ai shpresh shqetësim për Europën dhe thotë se është shumë më rëndësi që të qëndrojnë përballë Vladimir Putinit.

Ai tha se Vladimir Putini po operon jashtë rregullave të sistemit të shekullit 21, dhe tha se ai do t’i paguajë pasojat, transmeton Indeksonline.

Cameroon shtoi se forcat ajrore britanike pa asnjë problem mund ta mbrojnë vendin nga fluturaket ruse, te cilat sorollateshin pergjatë bregdeteve të Mbretërisë së Bashkuar gjatë javëve të fundit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu