Foto e ditës: Refugjatët në Maqedoni

0
1063

refugjatet

Një burrë emigrant dhe djali i tij i vogël janë mbërthyer në mes të policisë, gjatë trazirave mes forcave policore në Maqedoni dhe emigrantëve.

Refugjatët që kalojnë nga kufiri grek në Maqedoni, janë pritur sot me gaz lotsjellës në Maqedoni. Forcat policore maqedonase kanë gjuajtur edhe me granata për të shpërndarë emigrantët. E tërë ky eskalim i situatës ka ardhur pikërisht një ditë pas deklarimit të gjendjes së jashtëzakonshme nga Maqedonia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu