Foto prekëse: Përqafimi i fundit me nënën para se të niset për në Kumanovë

0
793

1

Ky është një moment jashtzakonisht i prekshëm, kur djali e përqafon nënen e tij dhe niset për të luftuar, transmeton Gazeta New Born.

Pas përqafimit të ngroht, të luftëtarit të UÇK-së, Bajram Elshani, i cili bënte pjesë në grupin e Kumanovës, ka marr rrugën deri më tani të pakthyeshme, pasiqë tash gjindet në burg.

Kjo foto, e ralizuar para aksionit të Kumanovës, e të siguruar nga Gazeta Neë Born, shihet njëri nga momentet më prekëse që secili njeri mund ta ketë në jetë.

Po thujase, çdo luftëtar, kur të niset për luftë, përshëndetet me familjarët, pasi nga momenti që e lëshon pragun e shtëpisë, ai e llogarit vetën se më kurrë nuk do të kthehet në shtpi, dhe një ngjarje e tillë i ndodhi edhe Elshanit, pasi pas aksionit të 9 Majit, në Kumanovë, ai ende nuk është kthyer në shtëpi që ta përqafoj nënen dhe më të afërmit e tij, pasi tash gjindet në burg, ndërsa dhjetëra bashkluftëtarë të tij, tashmë janë vrarë.

Perqafimi prekes

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu