Fotografi të bëra sot në Kumanovë: Shtëpi, rrugë, vetura të shkatërruara [FOTO]

0
934

12

Kjo është pamja që sot po mbretëron në gjithë qytetin e Kumanovës, e veçanërisht në Lagjen e Trimave, ku edhe është zhvilluar pjesa më e madhe e luftimeve dy ditë rresht.

Në fotografitë e mëposhtme, të cilat i ka bërë sot gazetari Fatos Bytyçi, shihen shtëpi, rrugë e vetura të djegura e të shkatërruara.

Gjendja në Kumanovë i është kthyer normalitetit pas dy ditësh luftime të ashpra mes një grupi të armatosur i cili thuhet të jetë shqiptar dhe policisë maqedonase.

20

19

18

17

16

15

14

13

11

10

9

8

6

5

4

3

2

1

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu