Ftese

0
286

Te nderuar perfaqesues te mediave

Ju njoftojme se, te djelen, me date 25 korrik 2021, ne ora 12:00, ne fshatin Mojstir te komunes se Istogut, do te behet zbulimi i pllakea perkujtimore, ne nderim te jetes dhe vepres se veteranit te UÇK-se, Qazim Zekaj.

Ne zbulimin e pllakes perkujtimore, do te marin pjese personalitete te shquara nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut. Shoqatat e Luftes se UÇK-se, anetare te familjeve te deshmoreve dhe shume te ftuar te tjere.

Prandaj, dega e OVL e UÇK ne Drenas, fton te gjitha mediat te behen pjese e ketij aktiviteti ne nderim te veteranit Zekaj, ish pjesetar i UCK-se ne Brigaden 113 „ Muje Krasniqi“.

Me respekt

Dega e OVL e UÇK-se Drenas

Enver Hajdari Kryetar

044 181 085

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu