Fushata zgjedhore, prej 3 deri më 13 shkurt

0
593

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e mbajtur të enjten ka vendosur që fushata për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit të nisë nga data 3 deri më 13 shkurt.

Ndërsa, certifikimi i partive politike fillon nga data 8 janar dhe përfundon më 21 janar. Tërheqja e shortit ku partitë do të mësojnë numrat me të cilat do të garojnë në zgjedhje do të bëhet më 1 shkurt. /EO

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu