Gani Geci dërgohet në burgun e Lipjanit, i caktohen 30 ditë paraburgim

0
1098

gani-geci-1352

Gani Geci ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, i cili është i dyshuar për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit, është dërguar sot në burgun e Lipjanit.

Ky vendim u mor pasi atij i janë caktuar 30 ditë paraburgim.

Kë të e ka konfirmuar pë r Express vëllau i Ganiut, Fadili Geci.

Më tej, Fadili tregon se familja e tij ka dashur gjithmonë drejtësi.

“Ne familja kemi dashur liri dhe drejtësi. Kemi pas disa shqetësime tona para vendorëve por që nuk ka pasur reagime.

Jemi një familjeve e madhe që jemi të shqetësuar në këtë drejtim për shkak të mos zbatimin të ligjit dhe gjendjet së mjerueshme të burgjet tona”, ka thënë ai.

Ndryshe, Ganiu i është dorëzuar dje organeve të drejtësisë, më konkretisht atyre të EULEX-it.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu