Gjenerali amerikan çuditet pse ende ka trupa në Kosovë

0
687

Gjenerali Amerikan

Gjatë një vizite në Irak së fundi, Gjenerali amerikan Martin Dempsey thotë të jetë shokuar kur i kanë kujtuar se SHBA-të kanë ende trupa në Kosovë.

“Krejt papritur e pashë këtë reklamë në AFN që thoshte se KFOR-i është “i gatshëm dhe relevant” në shekullin 21. Dhe, unë them “çfarë dreqin, ende kemi trupa atje?”,ka thënë gjenerali.

Në tjetër gjeneral ka qenë në vijë të njëjtë, “Kosova? Njeri, as që kam menduar për këtë prej kohës, kur, le të themi Britney Spears i kishte gjinjtë origjinal”, ka thënë Gjenerali Ray Odierno.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu