Gjenerali maqedonas veteranëve të UÇK-së: Ju presim!

1
697

Angjelov

Gjenerali maqedonas i cili ka qenë pjesëmarrës edhe në konfliktin e vitit 2001 në Maqedoni, Stojançe Angellov iu është kudërpëgjigjur veteranëve të UÇK-së.

“Ju jeni këtu, por edhe ne jemi këtu! Ne, mbrojtësit maqedonas nga viti 2001! Të pakënaqur, revoltuar e hidhëruar, mirëpo çdoherë të gatshëm për të mbrojtur atdheun tonë shtetin e Maqedonisë, dhe popullin maqedonas. Por, këtë herë nuk do të jetë si në vitin 2001.
Këtë herë… Fillimisht do t’i pastrojmë radhët tona, kurse më pas dihet, do te ju çrrenjosim juve! Mbani mend: Do ta ndjeni mllefin maqedonas!! Prandaj, le të ulen gjakrat te shqiptarët ekstremist, Maqedonia esht e jona. Kurse punët shkojnë tutje, siç duket dikujt kjo i konvenon”, thekson Gjeneral Angellov, transmeton Almakos.

Ai po ashtu u bënë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë mos të bien në kurthin e luftërave të reja, se ajo do të ishte më e keqja që do mund t’i ndodhte Maqedonisë.

Ndryshe, diteve të fundit në Maqedoni jan shpeshtuar zerat e nje konflikti te ardhshem në Maqedoni, jane leshuar Komunikata dhe deklarata Politike nga UÇK-ja, e cila ka marre persiper tre akcione te kryera kunder Stacioneve Policore të Maqedonis.

Dhe Veteranët e UÇK-së, “Shprehim gatishmërinë, që të ndihmojmë me të gjitha kapacitetet, vëllezërit në IRJM, për çfarë do që atyre ju nevojitet, në mënyrë që t’i ipet fund, një herë e mirë represionit sllav”.

1 Koment

  1. Mir e ka bullgari se ne kete radhe nuk do te ishte si ne 2001shen,nuk do te tolerojme ali ahmeta per t’i shpetuar bullgaret,ne kete radhe do ti çojme atje nga e vine nga vendi i origjines ne karpatjane ne rusi,dhe jo as ne bullgari nuk do te ju leme vend.Nuk e kan saliun qe i ndihmon as lidhjen komuniste te shendrruar ne -ldk-nuk kan forrce,per t’i mbeshtetur,kan ndryshuar koherat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu