Gjurmë Shqiptare – Kush nuk e donte në Shqipëri UÇK-në …?!

0
1658

Në “Gjurmë Shqiptare” janë rihapur dosjet e mbetur gjithmonë në terr.

A u dekonspiruan luftëtarët pas rikthimit në Kosovë?

Çfarë thonë dokumentet dhe dëshmitarët e kohës, ish-krerët e UÇK-së dhe politikanët më të lartë shqiptarë?
Përse shumë prej luftëtarëve u arrestuan në mesvitet ’90 nga autoritetet shqiptare dhe cili ishte roli i SHIK-ut të Gazidedes?

A ka pasur lidhje të nëndheshme mes Tiranës zyrtare dhe Beogradit dhe a u dorëzuan nga kryeqyteti shqiptar tek UDB-ja, listat e luftëtarëve që kërkonin lirinë e Kosovës?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu