Gjurmë Shqiptare – Preveza në Greqi, ku ende flitet gjuha Shqipe

0
1008

Si ruhet ende shqipja në Preveze sot në Greqi? Traditat dhe trashgimia që mban ende gjallë rrënjët e banorëve autoktone të mbetur. Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema që sjell dëshmi të jashtëzakonshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu