Granatohet ndërtesa e Qeverisë së Maqedonisë

0
867

qeveria-e-maqedonis

Një eksplodim i fuqishëm ka ndodhur në ndërtesën e Qeverisë së Maqedonisë. Eksplodimi ka ndodhur rreth orës 21:00 dhe ka shqetësuar qytetarët, të cilët kanë dalur nga shtëpitë e tyre të shohin se çfarë ka ndodhur.

Ministria e Brendshme mbreme ka konfirmuar se një predhë ka rënë në oborrin e Qeverisë, pranë njërit prej blloqeve të godinës qeveritare, por nuk e ka dëmtuar atë.

Në vendngjarje menjëherë kanë dalë ekipet e antiterrorizmit dhe një numër i madh forcash policore që kanë nisur hetimet.

Dësmitarë okularë kanë thënë për portalin “Plusinfo” se shpërthimi ka qenë i fuqishëm dhe se është dukur sikur predha ka ardhur nga ana e Kalasë së Shkupit, të cilën nga objekti i Qeverisë e ndan lumi Vardar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu