Gruaja e Genc Sefës, të arrestuar në Maqedoni letër prekëse Presidetes Jahjaga

0
870

Dashurie Sefa

 

Dashurie Uksmajli, bashkëshortja e Genc Sefës – një prej të arrestuarve në Kumanovë me dyshimet për përfshirje në shkëmbim armësh me autoritetet policore, i ka dërguar një letër Presidentes së Republikës, Atifete Jahjaga.

Letra tregon dëshpërimin e kësaj zonje për të kontaktuar me burrin e saj dhe injorimin total që po ia bën shteti i Kosovës qytetarëve të vetë.

Lexojeni të plotë letrën e zonjës Dashurie Uksmajli.

Zonja Presindente qysh jeni? A po lodhesh duke shetit neper botë me taksat e qytetareve te Kosoves, per te cilet s’ndjen pergjegjesi, as morale e as njerezore te pakten!!! Si po ndjehesh pas lajmit skandaloz qe sapo konfirmoi Milaim Zeka per RTK…ai foli per tortura ç’njerëzore mbi te arrestuarit ne Maqedoni!!! A e di, që mbi gjakun e burrit tim dhe shokeve te tij eshte ndertuar ky Shtet, presidente e te cilit je ti sot!

Lexova dje reagimin tend edhe ashtu te vonshëm, më shume ishit shqetesuar per prishjen e qetesise se Maqedonise dhe “harmonise” se etnive qe bashkejetojne atje, teresishte te PABARABARTE!

Nuk kishe marrë mundimin te kerkoje asgje te mesoje rreth trajtimit te tyre dhe gjendjes shendetesore, ose te pakten te bëje APEL te mos shkelen te drejtat e te burgosurve te luftes te cilat i percakton konventa nderkombetare?! A mund ta marrësh me mend qe pas 40 ore luftimesh ata te gjithe kane pasur nevoje per ndihmë mjeksore?

Dhe sot u konfirmua qe edhe te plagosur ne gjendje te rende, pa ushqim, jane marrë në pyetje e jane keqtrajtuar per 24 ore..!!!

Këta zemer-luanë kane shkuar atje me nje mision shume me madhor dhe fisnik se sa per të bërë gjenocid apo masakra, siq bën forcat maqedonase!

Ata fatkeqesishte u tradhëtuan dhe s’paten rruge tjeter veq ti kapin armet e te luftonin me nje ushtri dhe artileri te tere ushtarake, atyre besoj nuk u mbeti rrugëzgjidhje tjeter! Ne baze te asaj qe po shohim e degjojme, ata u tradhetuan edhe kur pranuan te dorezoheheshin ne dore te OSBE-se sipas premtimit te Ali Ahmetit, por jashte u perballen vetem me nje polici dhe xhandarmeri!

Por une dua te besoj deshperimishte…se Avni Rrustema ka ende shqipëtaria! Jam e terrorizuar kur e di cfare kane kaluar e po kalojne keta njerez ne keto ore kritike! A a di neper cfare po kalojne momentalisht familjet e te vrareve?!!! Nga ti asnje fjalë….!!! Maqdonia kerkoje 2 dite zie kombetare per policet e saj te vrare qe e nisen vet luften?! A e dini qe do vije nje dite, kur keta djem historia do ti njoh si HERONJE e ju si nje presidente KUKULLË ose Marionete qe flet vetem fjalët cfare i thone të tjerët?!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu