Haki Abazi godet fort Ilir Dedën: E quan edhe …

0
1086

Haki Abazi

Analisti politik, Haki Abazi ka drejtuar në varg akuzash në drejtim të deputetit të Vetëvendosje, Ilir Deda, i cili po e kundërshton opozitën. Abazi në një shënim në Facebook e ka quajtur edhe b…lëpirës Dedën

Lexojeni të plotë shënimin e tij:

Ai djali i ri

Ne nje dite te bukur se q’ishte diskutuar shume gjate per shokun “zylo” ate djalin qe ngritej e ulej, qe fliste me hipokrizine me te madhe njerezore qe mund te detektohej vetem nga ata qe kishin perjetuar shijne e hidhur te veprimit me disonance kognitive, te frustruar nga jeta dhe nga mardhnjet e qe pasigurine e veprimit e mbeshtet me arrogancen pa asnje veprim konkrete ndonjehre nbe karrieren e tij.

Provoi shume gjate ka provuar te behet interesant, keshilltar kryeministri,” i perndjekur ne iluzionet e tij” per te fituar nje burse kinse i diskriminuar dhe i rrezikuar, pafund genjeshtra, edhe nje shanse edhe nje mundesi por u be perqares dhe shkattrimtare, populli do te thoshte njeri qe nuk i le dy gur bashke, rrence, orkestrues, kamuflues, pakurrizor qe nuk shikon ne sy, demagogji, pastaj keshilltar e pastja edhe nje b…lepires qe nuk i vije turp as nga vehtja e as nga te tjeret, tani po provon prap te behet interesant duke peshtyre mbi ata qe i bene strehe dhe ishin te gatshem per te pranuar fajin dhe turpin e njeriut qe shfrytezon dhembjen he hpiren publike per te ndertuar imazhin e tij.

Ai qe flet dhe fut thika ndermjet miqeve duke folur e perfolur duke orkesturar ngjarje e ndodhi. Po pse duhet te jete ndryshe kur fjalet publike nuk ka pergjegjesi dhe kur poltika ne ate ved eshte mjet i rrenes dhe mjet i manipulimit.

Per te qene i pranuar nga nderkombtaret nderron kursin, fyen te gjithe edhe ata qe relegjionin e kan besim per vehte dhe ushqim per shpirtin, fyne dhe ben gjithcka per tu bere i pranuar dhe i llastuar ne qender te vemendjes.iken me eren.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu