Halil Matoshi, fyen rende Shqiptaret: Ky popull i do komandantët dhe njerëzit me alltia

1
752

Matoshi

Analisti politik, Halil Matoshi në një postim në Facebook, ka fyer rende Shqiptaret duke i etiketuar si fshater të pa edukuar dhe debila që ja kan frigen të fortit.

Halil Matoshi ka thënë se ky popull nuk i do qytetarët e emancipum. Sipas tij, ky popull i do komandantët dhe njerëzit me alltia.

Lexojeni të plotë shënimin e tij në Facebook:

Ky popull, kjo shoqni jopolitike dhe e traumatizueme nuk na do neve – qytetareve te edukuem – nuk i do qytetaret e emancipuem, qe mendojne ne menyre autonome e jokonformiste, qe punojne ckadoqofte, po ndershem – i do te fuqishmit, komandantat – njerezit me alltia, mujshoret qe e kan frikue katunin e vet maspari, e kan ra n’sheher…
Ata qe i kan vra dy-tre vete, qe kan uzurpue mas lufte do toka t’kooperativave bujqesore e ka dy-tre ‘samoposluga’, pra ata qe e kan qite ne shitje tuj i vu cmim qesharak dhe e kane ble vet pronen publike;
Ata qe i kane tute dhjeta te tjere, te pafuqishem;
Votuesi tipik kosovar do me i pa ulun n’Kuvend (falje atyne grave e burrave meritor e te ditun, te ndershem – qe rastesisht mund te jene gjet ne Kuvend) ne tre rreshtat e pare, spiunet, vrasesit, tygjaret, kontrabanduesit, narkodileret dhe trafikantet me qenie njerezore, pazargjinjte, demagoget, injorantet dhe analfabetet funksional, dilinxhijnte, grate e perdala…
Gjithnje e ma shume po me bind Dukagjin Gorani, se njeriu i varfun (ne mjerim) asht edhe ma i mjere dhe do t’bahet edhe ma i varfun nese e mbeshtet tregun e hapun neoliberal… ose kapitalizmin neoliberal… Shikoni si manipulon kjo “e djathte” mafioze kosovare me tregun e naftes, kur cmimi i saj globalisht ka ra.
Ata (e djathta e proklamueme zyrtarisht) i kane mbi 80% te votes popullore ne Kuvendin e Kosoves. E shtesa qe jeton me 0,80 euro cent ne dite? Kush e perafqeson ate, e eshte rreth 30%? PO ata 15 % qe jetojne ne mjerim ekstrem, kush i perfaqeson ata ne Kuvend?
E na?
Cka kemi na?
Asgja, sepse populli (votuesi) na e nguli “mas shpine” si rendom!!!
Me falni, vetem sa per info. une kam dale ne vota niher dhe kam psue fiasco…(2007 kam marr vetem 2400 e dy a tre vota!!!?)
Kjo nuk me ban te anoj kah e majta ekstreme sepse majtisteve (maoisteve) duhet rikujtuar rrënjët socialiste të Nazizmit…
Kjo me ban nje socialdemokrat!

1 Koment

  1. po po kjo është normale dhe e zakonshme, zoteri matoshi, por qka , ti bajsh si thotë populli, I ka hipur cubi bardhoshit, dhe tani ky cubi, janë kta cubat e “ARBËRISË” konopin nder xhemper edhe kur te shihesh se lopen, ta ka vjedhur, kështu na e kane vjedhur, lirinë e shprehjes, lirinë e të menduarit lirshëm, lirinë e të vepruarit,
    Por falë zotit, I erdhi fundi dinastisë së shikovcave, tani burgu, në Podujevë a ku është ai po I pret delegacionin e hajnave uzurpatoreve vrasesve, se aty e kanë vendin cubat e Abrisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu