Halil Matoshi: Shqiptarëve jepuni vetëm ‘bukë e lojna’!

0
1080

Matoshka

Analisti Halil Matoshi i ka përllogarituar pëlqimet që i merr në statueset e tij në rrjetin social Facebook. I pakënaqur ka mbetur për shkrimet e tij autoriale, pasi që nuk i ka mbledhur më shumë se 39 pëlqime, kurse në shkënimin e tij për sport ai ka thyer rekord pëlqimesh.

Halil Matoshi që në Opinion njihet si pro Jugosllave dhe i perkedhelur i ish sistemit Titist, pas luftes ka dalur hapur kunder bashkimit me Shqiperin dhe për nje Kosovë ne vete dhe me nje gjuhe dialekt që ndryshon nga Shqipja zyrtare e Tiranes.

Më tutje, Matoshi ka ndarë një kërkesë publike, duke thënë se “Prandej jepnu shqiptareve ‘buke e lojna’! Sa per dijen – qe menohet se kish me i ba ata njerez te lire – nuk bajne dert!”

Të plotë postimin e tij e gjeni më poshtë:

Ja postimi i plotë i Matoshit:

Paradox shqiptar shihet ne murin tim te FB
* Shkrimin tem autrorial per Asociacionin dhe qendrueshmenine e Republikes e pelqejne 39 vete!
* Shkrimin qe flet per Fatos Lubonjen qe mori ni cmim nderkombetar 100
* Ndersa shkrimin per heroin e ndeshjes Danimarke – Shqipni, Etrit Berishen e pelqejne 1000.
Popull sportiv!
Prandej jepnu shqiptareve ‘buke e lojna’! Sa per dijen – qe menohet se kish me i ba ata njerez te lire – nuk bajne dert!
Te gjithe i dijne te gjitha!
P.S.
Qeshtu ka qene qe nga Lojerat e para Olimpike nga qyteti antik i Olimpias, i vendosur në Peloponez, në bregun e lumit Alfeo te cilat i dedikoheshin Zeusit të Olimpit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu