Haradinaj: Kemi kërkuar ‘armëpushim’ nga Serbia

0
855

Kryeministri Ramush Haradinaj ka takuar sot zëvendëskryeministrin njëherësh ministrin e Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, raporton “Zeri.info”.

Kryeministri Haradinaj tha se kanë kërkuar “armëpushim” me Serbinë në mënyrë që marrëveshjes përfundimtare ti paraprijë paqja dhe jo aktivitetet për lobim kundër Kosovës.

“Kemi kërkuar armëpushim me Serbinë që në frymën e dialogut apo  marrëveshja finale të mbizotëron një frymë e paqes dhe jo më aktivitet për lobim kundër Kosovës. Ju siguroj që politika jonë  jashtme është paqësore”, tha ai. /ZËRI/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu