Haradinaj për Al-Jazeera: Nuk e di saktësisht kur me lirojnë! (Video)

0
1033

Rambo

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Al –Jazeera Balkans ka thënë se nuk e di se kur do të marrë fund procedura nga Gjykata e Sllovenisë e cila pritet të vendos rreth flet-arrestit të lëshuar nga Serbia.

Haradinaj i cili është duke pritur në Slloveni vendimin e Gjykatës rreth fletë-arrestit të Serbisë ka thënë se nuk e di se kur do të marrë fund procedura, transmeton Indeksonline.

“Nuk kam informacione se kur do të përmbyllen procedurat. Më kanë thënë se kjo nuk do duhej të zgjasë, por nuk e di saktësisht. Kam udhëtuar në shumë vende të Bashkimit Evropian, si edhe në SHBA. Kjo është befasi, pasi që e ka bërë një vend i vlerësuar i Bashkimit Evropian, pasi që Interpoli e ka shfuqizuar atë flet-arrest të bashkësisë së dikurshme të shteteve Serbi-Mali i Zi dhe ai më nuk ekziston. Është absurde dhe jologjike këtë që e kanë bërë autoritetet sllovene. Nuk ekziston arsyetim për këtë, pasi që unë jam përgjigjur për të gjitha ato akuza para Tribunalit të Hagës. Nuk ka arsye që një vend anëtar i OKB-së nuk e respekton atë që e ka vendosur institucioni më i lartë i drejtësisë”, ka theksuar ndër tjera Haradinaj.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=7wQ9JlL3T1k” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu