Harta e Shqipërisë etnike, sipas grekëve (Foto)

0
2226

Harta Ballkanike nga greket

Në portalet greke qarkullon një hartë e Shqipërisë etnike si dhe harta e Ballkanit Perëndimor me kufij të ndryshuar, sipas ndarjeve etnike.

Sipas kësaj harte, Kosova, Maqedonia Perëndimore dhe Lugina e Preshevës do t’i bashkangjiten Shqipërisë, ndërsa Mitrovica veriore do t’i jepet Serbisë.Për grekët, në Ballkan si popuj njihen vetëm rumunët, serbët, bullgarët, shqiptarët, grekët, kroatët dhe serbët.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu