Hashim Thaçi dështon edhe në raundin e dytë të votimit – Kosova pranë zgjedhjeve

0
955

Hasha

Lideri i PDK-së, Hashim Thaçi ka dështuar edhe në raundin e dytë të votimeve për postin e presidentit.

Thaçit tani i ka mbetur vetëm edhe një mundësi për tu zgjedhur president i vendit në raundin e tretë ku edhe i duhen më pak vota.

Thaçi mora vetëm 50 vota në raundin e parë ndërsa në raundin e tretë i duhen të paktën 61 vota.

Nëse Thaçi nuk i siguron 61 vota në raundin e tretë atëherë vendi do të shkoj në zgjedhje të jashtëzakonshme në një afat prej 45 ditëve.

Momentalisht Isa Mustafa ka rifilluar presionin Deputeteve te LDK-se, qe ta votoin tani ne Roundin e trete seüse po i deshton procesi.

Tani Deputet kan dalur nga salla e Parlamentit dhe atje ne Hollin e Parlamentit te Kosovës, Isa Mustafa do bei presion veq e veqe qdo deputeti te LDK-se, qe ta votoin Hashim Thaqin!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu