Hashim Thaqi, “Sapo zhvillova një bisedë telefonike me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq

0
900

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaqi është pajtuar me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq që përmes dialogut të zgjidhin çështjet me interes të Shtetit te Serbis dhe vendit tone..

Për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe serbisë Thaqi e Vuçiq kanë biseduar përmes telefonit.

Këtë e ka bërë të ditur vetë presidenti përmes një postimi në Facebook.

Më poshtë është postimi i plotë i tij.

“Sapo zhvillova një bisedë telefonike me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.U pajtuam që të punojmë bashkërisht që nëpërmjet dialogut t’i zgjidhim të gjitha çështjet me interes reciprok e që ndërlidhen me procesin e normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë” shkruan Thaqi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu