Haskuka: Kam hequr vetëm fotografinë e Kadri Veselit

0
899

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, mohon se ka hequr nga zyra bustin e legjendarit, Adem Jashari dhe heroit, Remzi Ademaj.

Ai, tregon se fotografin e vetme që ka hequr është ajo e Kadri Veselit. 

“Përndryshe e vetmja fotografi që e kemi hequr nga Prizreni është ajo e Kadri Veselit që me vite të tëra në kundërshtim me ligjin qëndronte në Qendrën Historike”, ka shkruar Haskuka në “Facebook”, transmeton ‘PrizrenPress’

Kuvendari, Shukri Çuni, ka kritikuar në seancën e fundit të Kuvendit, kryetarin Haskuka, se ka hequr nga zyra bustin e legjendarit, Adem Jashari dhe heroit, Remzi Ademaj.

Ndërkaq, Haskuka ka treguar se nuk ka hequr bustin e këtyre dy figurave kombëare, “por vetëm ia kam ndërruar vendin”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu