I biri i Sali Berishës, Shkëlzen Berisha përshëndet si paramilitarët serbë (Foto)!

0
1144

Shkelzen Berisha

Në të gjitha rrjetet sociale ka qarkulluar një video ku Armina Mevlani shfaqet me Shkëlzen Berishën duke udhëtuar në makinë.

Por ajo që bie në sy është përshëndetja me tre gishta e Shkëlzenit.

Kjo përshëndetje është simbol i nacionalistëve serbë. Gjatë luftës së Kosovës kjo përshëndetje përdorej nga ushtarët dhe çetnikët serbë.

Paramilitar serb ne Kosove

Grupe serbe ne Beograd

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu