Identifikohet personi që kreu sulmin në Londër (VIDEO)

0
977

Abu Izzadeen është personi i identifikuar i cili kreu sulm dje në Londër.

 

Izzadeen më parë kishte bërë thirrje për të vrarë policët, transmeton Klan Kosova.

Ai ka qenë në burg për mbledhje të fondeve, nxitje dhe akte të terrorit. Gjithashtu ishte pjesë e organizatave tanimë të ndaluara.

Izzadeen ka lindur në Hackney në lindje të Londrës. A është konvertuar në Islam në vitin 1993, fillimisht duke ndryshuar emrin e tij në Omar por preferoi të jetë i njohur si Abbu Izadeen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu