Ikja nga Kosova drejt Hungarise po vazhdon dhe sonte.

0
1113

Stacioni i autobusëve përdorë si fakt “biletat” për të treguar se nuk ka ikje

Drejtori i Stacionit të Autobusëve të Prishtinës, Ylber Çitaku, ka folur përsëri në media duke mohuar se ka nisur një valë e re e kosovarëve që emigrojnë nëpër vende të ndryshme të Evropës duke përdorur autobusët që nisen drejt Serbisë e më pas edhe nëpër vende të tjera.

Çitaku i tha televizionit publik se për dallim para një jave ku për tri oraret e autobusëve 22:00, 22:30 dhe 23:00 që nisen drejt Serbisë janë shtiru 30 bileta, këtë javë janë shitur 15 më shumë.

Por blerja e biletave në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë nuk është praktikë e njohur për udhëtarët dhe kompanitë e udhëtarëve, por i blejnë ato brenda autobusëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu