Intervistë me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti

0
474

Në Shtetet e Bashkuara ndodhet këto ditë për vizitë një delegacion i Lëvizjes Vetvendosje, i kryesuar  nga zoti Albin Kurti, kryetar i partisë dhe kryetar i komisionit të parlamentit për politikën e jashtme. Gjatë qëndrimit zoti Kurti ka mbajtur ligjërata në universitete dhe ka zhvilluar takime me diasporën në disa qytete amerikane, si dhe me ligjvënës dhe zyrtarë amerikanë në Washington. Zoti Kurti dha një intervistë për Zërin e Amerikës.

 

Intervistoi: Laura Konda

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu