Iris Von Der Ehe ishte kunata e Albulena Haxhiut (Foto/Video)

0
1069

Iris

Mbrëmë është raportuar që ka vdekur Iris Von Der Ehe, shtetasja gjermane e cila mbahet mend në protestat e vitit 2012 ishte alivanosur dhe që atëherë gjendja e saj shëndetësore ka qenë e rëndë, nëpër klinikat gjermane, siç ka thënë edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri.

Ajo ka qenë aktiviste e Vetëvendosjes dhe jo e vetme por duke përfshirë të gjithë familjen e saj. Ajo ishte kunata e Albulena Haxhiut, deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje. Gjithashtu edhe burri i saj, Arben Krasniqi, që jeton në Vienë, është aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje.

Madje, Albulena e kujton me shumë mall edhe në llogarinë e saj në Facebook.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?t=121&v=XghH67jnp68″ width=”560″ height=”315″]

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu